ÖCALAN'IN İKİ YILLIK ÇABASI HEBA OLMASIN - ÇAKAR: ÖCALAN'IN İKİ YILLIK ÇABASI HEBA OLMASIN - FEDERASYONUN GENÇLERİNDEN DEFTER, KALEM KAMPANYASI - KIZILTEPE'DE BOMBA PATLADI: 1 AĞIR 2 YARALI - Kızıltepe'de Yanan Sanılan Kişinin Kurşunla Öldüğü Ortaya Çıktı - MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Mardin'de

BDP Mardin Ve Kızıltepe Belediye Başkan aday adayları


BDP Mardin Ve Kızıltepe Belediye Başkan aday adayları

Tarih 01 Kasım 2013, 15:44 Editr Menduh ÇAKAR

BDP Mardin Ve Kızıltepe Belediye Başkan aday adaylarıAday adaylığı sürecinin tamamlanmasıyla BDP'de Mardin'de büyükşehir Belediye Başkanlığına kimin aday gösterileceği merak konusu oldu.


Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde ilk kez Büyükşehir satatüsüyle seçimlerin gerçekleştirileceği Mardin'de seçimlerin iki fovari partisinden biri olan BDP'de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için şuana kadar 6 adayı adayının resmi müracaatta bulunduğu öğrenildi.

DTK Eş Başkanı Ahmet Türk'ün yeğeni olan Nevroz Türk, Nusaybin Eski Belediye Başkanı Dr. Ahmet Tanhan, Eski Milletvekili Osman Özçelik, Mardin eski İl Başkanı Cemal Veske ile Habat Yıldırım'ın yanı sıra süryani bir vatandaşın da büyükşehir belediye Başkanlığı için aday adaylığı müracaatlarını gerçekleştirdiği öğrenildi.

Aralarında sivil toplum örgütleri temsilcileri, partili yöneticilerin de bulunduğu 25 kişiden oluşan yerel komisyonun aday adaylarının isimleri üzerindeki tespit ve değerlendirme çalışmalarını sürdürdükleri, tespit çalışmasının ardından Ankara'da yapılacak son tespit ve onay çalışmasının ardından uygun ismin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanacağı öğrenildi.

İsimlerin arasında DTK Eş Başkanı Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün de isminin geçtiği ve değerlendirmelere Ahmet Türk'ün tabi tutulacağı öğrenildi.

 


İşte BDP Kızıltepe Belediye Başkan aday adayları

 

30 Mart 2014?te yapılacak yerel seçimlerde Barışve Demokrasi Partisinden (BDP) Kızıltepe belediye başkanlığı için başvuran aday adayı sayısı 10?a yükseldi.

 

Üç dönemdir Kızıltepe?de Belediye başkanlığını kazanan BDP, bu seçimlerde de iddialı. Kızıltepe Belediye başkanlığına kesin gözüyle bakan BDP yönetimi seçimden çok hangi adayı göstereceği konusunda zorlanacağa benziyor.

 

 Başvuru sürelerinin uzatıldığı BDP?de şimdiye kadar başvuran aday adayları ise şu isimlerden oluştu.

 

Haşim Baday, Adil Başaran, Abdullah Akikol, Baran İlhan, Mustafa Akgül, İsmail Asi, Veysi Abdulsemadoğlu, Zeynettin Unay Ömer Turgay ve İsmail Atli.

 

BDP eski ilçe başkanı Gurbet Tekin?in de adaylık için başvurduğu ancak daha sonra adaylığını geri eçktiği iddia edilirken. Başkanlık için aday olacağı açıklanan Belediye Meclis üyesi Leyla Salman ise Sitemize yaptığı açıklamada aday olmadığını belirtti.


Payla Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Gündem

ÇAKAR: ÖCALAN'IN İKİ YILLIK ÇABASI HEBA OLMASIN

ÇAKAR: ÖCALAN'IN İKİ YILLIK ÇABASI HEBA OLMASIN Kızıltepe ÇEV-GÖN Başkanı Menduh Çakar Barış Süreci İle İlgili Bir Açıklama Yaptı.

FEDERASYONUN GENÇLERİNDEN DEFTER, KALEM KAMPANYASI

FEDERASYONUN GENÇLERİNDEN DEFTER, KALEM KAMPANYASI Mardin Toplumsal Dayanışma Gençlik Kolları Federasyonu bugün yaptıkları toplantı ile defter,kalem kampanyası açtıla...
Yazarlarımız
Anket

Kızıltepenin En Büyük SorunuTüm Anketler

Çok Okunanlar
Reklam
Hava Durumu


Sitede yayınlanan haber yorum köşe yazıları ve fotoğraflar kaynak gösterilmeden yayınlanamaz okurlarmızın gönderilen yazılar fikir sorumluluğu yazarına aittir.
Tüm Hakları Saklıdır Kızıltepe Gündem
Tasarım ve Güncelleme Dgn Bilişim ve Reklam Hizmetleri 2011-2012